Лиса гора ландшафтний парк


Лиса Гора - історична місцевість у Голосіївському районі на південний захід від Видубичів на правому березі річки Либідь поблизу від її впадіння в Дніпро.


У другій половині XIX століття (1872 р.) були зведені так звані Лисогірські укріплення Нової Печерської фортеці - Лисогірський земляний форт. До нашого часу збереглись вали та бастіони фортеці майже по всьому її периметрі. У 1897 р. Лиса гора стала приміським селищем, в радянські часи увійшла до території міст.



Урочище Лиса гора знаходиться в правобережній придніпровській частині Києва і прилягає безпосередньо до долини Дніпра. В межах Голосіївського РЛП це найбільш північна відокремлена частина, останець Придніпровської височини, який піднімається над Дніпром на 70 м.Зі сходу до гори прилягає заплава Дніпра, з північного заходу - долина Либіді. Урочище знаходиться між великими магістралями - проспектом Науки, Столичним шосе та залізницею між станціями Київ-Московський і Видубичі-Трипілля.Лиса гора має платовидну верхівку та стрімкі схили. Гора розсічена глибокими короткими ярами, безпосередньо пов’язаними з долиною Дніпра.Читати далі...
(матеріал із Енциклопедії)


В урочищі переважають дубово-грабові та похідні від них грабові ліси, невеликі ділянки зайняті липовими та осиковими лісами. На стані лісів помітно позначилася господарська діяльність, насамперед рубки. Це виявляється в будові деревного ярусу, де домінуючу роль відіграє граб звичайний, а також  у відсутності  підліску. Лише  на невеликих клаптиках тут збереглася природна мало порушена рослинність, представлена у центральній частині гори та на її схилах. Підтвердженням цього є величезні (1,5-2,0 м у діаметрі) поодинокі дуби.
Поширення певних рослинних угруповань тісно пов’язане з рельєфом. У найнижчих ділянках формуються дубові, дубово-грабові та грабові ліси яглицеві. Деревостан їх чітко двоярусний, високі (до 25 м) дуби утворюють перший ярус, граби - другий. Підліску немає. Трав’яний покрив досить густий, в ньому, крім яглиці, зростають зеленчук жовтий, копитняк європейський, фіалка дивна, щитник чоловічий, розрив-трава дрібноквіткова, конвалія травнева.Читати далі...
(матеріал із Енциклопедії)

Ополченський дуб -один з найстаріших дубів на території ур. Лиса гора


Фрагмент грабово-дубового лісу, ур. Лиса гора



(матеріал із http://www.myslenedrevo.com.ua/uk/Sci/Kyiv/LysaGora/Nature/Flora.html)

Немає коментарів:

Дописати коментар